Cosstores
Oct 2011

Detta gillas. Klassisk skjorta som funkar till allt i höst och kombinationen svart/vitt.
Har ni missat att Cos startat webbshop? Trevligt. Dock jobbar ju cos mycket med passformen i sina kläder och därför vill man helst prova egentligen. Men kul att fler får tillgång till mode utanför storstäderna! Känns som att nästintill alla märken snart har webbshop. Kan tänka mig att det skapar mer konsumtion men också att man till slut vill hitta mer "egna" plagg andra vägar (second hand, sy, köpa utomlands mm) för att kunna bära plagg som inte alla har.
Gillar den svartvita:)
Jag gillar skjortan!
Jag har hittat en så snygg cardigan på cos att jag helt enkelt måste beställa den. Förhoppningsvis är det lätt att byta om passformen är fel.
Åh. Både skjortan och tshirten var väldigt klassiska och fina ja.
t-shirten ser ju inte alls fel ut :-)
Hittade en second hand webshop nylingen: www.krakboet.com, tror den är rätt nyöppnad också. Jag tänkte precis som du att man ville hitta "egna" plagg :)
Blev jätteglad när jag hittade deras webshop. Snygga kläder till bra priser!
Hej!
brukar läsa din blogg väldigt ofta och tycker den är jättebra. Man blir väldigt inspererad av att kika runt här och jag har faktiskt precis nyligen startat upp en egen blogg, men den kommer fokusera mer på kärlek(man kan ju känna kärlek till kläder också) men ta gärna ett besök när du har tid och lust. kommer lägga in fina kärlekstips varje vecka b.l.a.
Fortsätt kör järnet med din blogg!
Ha det bra!
Måste bara få säga att jag AVGUDAR din stil helt och hållet!!
Njäe,det där kändes inte som nåt för mig! :P
All väntan är över...
Nu är den ÄNTLIGEN här! =D
Sommaren med Cilla, årets filmsuccé!
http://cillabacill.blogg.se/2011/october/sommaren-med-cilla.html
Skoj att dem öppnat en butik online! Men trist sen när alla går runt i likadana plagg.
jättefin blogg! om du har över 300 besökare skulle det vara jättekul om du skulle vilja göra ett länkbyte med mig. kram
jättefin blogg! om du har över 300 besökare skulle det vara jättekul om du skulle vilja göra ett länkbyte med mig. kram
super fina!
Riktigt snygga båda två! Känns som två plagg man aldrig kan få för många av :)
Åh tack Emma!
mycket kul :)
T-shirten va fräck deluxe ;)
