090509
May 2009



Den här gråa saken har jag sett häga på en galge på Monki ett tag, den såg inte så mycket ut för världen. Men så såg jag jag en tjej i den på en annan blogg och insåg hur fin den är. Bra eftersom den funkar till det mesta och går att ha både som topp och klänning.
Klänning Monki, Skor Din Sko, Strumpbyxor Oasis, Halsband omgjort örhänge från Glitter
tycker du det är viktigt med smink och fixat hår varje dag? svara gärna på dagens fråga på min blogg :)
ha en bra helg
fräcka strumpisar!
och ja, ibland får man leka med maten :)
sjyssta strumpbyxor!:)
hoppas du får en trevlig helg! din blogg är super =)
urfin!!
finfint (:
supersnyggt ju!
Tänk att så vanliga kläder kan bli så ursnyggt, bara man sätter ihop det rätt..
Den var enkelt men samtidigt jättesnygg!
Mäkta snyggt, bruden! :)
SUPERSNYGG du är i håret nu
Superläckert!
You are beautiful! ;)
Ja, min bror och hans tjej är här och så ska även Jozefs bror och tjej och min kusin och kille ut! Men vi vet inte riktigt vart än. Kanske blir Trädgården eller Manesa försts och sen Palace kanske.. Vet inte riktigt än..
Vi kan väl höras sen? Kram
skiiiiit snyggt halsband!
Coola strumpbyxor :).
hej, har du något tips på vad man kan ha på sig på skolavslutningen i år?
strumpbyxorna är helt underbara
Hoppas du får en bra dag!
hello hur är läget? Jag måste stanna i sthlm en vecka till..men kan du på fredag?? eller lördag dag? Kram
snygga strumpbyxor! och så är du så fin i håret nu!
Snygg outfit!
Tack! Har fixat håret hos frissan nyligen och precis lärt mig göra inbakade flätor, haha!
Shit vilka grymma strumpisar, sånna vill jag ha! Är helt inne på olika typer av mönster på strumpbyxor för tillfället! Gör ju så mycket med en outfit. Hoppas du får en fin helg!
Fint strumbyxor :)
Trevlig blogg du har! =)
Ja, kan tänka mig att den är lätt att missa inne i butiken men väl hemma när den sitter på inser man vilket fynd man hittat. =)
Det är det som är så trevligt med att titta runt på bloggar - att inspireras! De där strumpbyxorna är grymma!! Hoppas att du får en härlig lördagskväll!
Riktigt snyggt! Speciellt med dom strumpbyxorna till :-)
Fin outfit =)
fina kläder! :)
Och nu ser jag hur jag ska matcha mina randiga strumpbyxor! Tack!
Heej vill bara säga att jag älsakra din blogg! jag måste även bara fråga är du typ modelle?
Hoppas din dag har vart fabulous!
Titta in på min blogg, Handlar om en 17årig, Design, foto och mode intresserad tjej från småland.
Lämna ett spår efter dig!
Kramar
www.mallesplace.blogg.se
väldigt snyggt. :)
Häftiga strumpisar :)
måste säga att jag är grymt avundsjuk på dig som äger den blommiga klänningen som du har på headern!! den är slut överallt , den är riktigt fin!
tycker du har så himla fin hårfärg nu, vad heter den? eller ja, hur säger man? jag är sugen på en lite mer rödare nyans :-)
Hej Karolin! Vet inet exakt men kola under kategorin hår så ser du en bild på förpackningen, det är den rödaste nyansen som finns som jag använt.
Hej anonym! Nix någon modell är jag inte.
Snygga strumpbyxor, de piffade upp =)
Du har nog den snyggaste stilen jag vet! Väldigt modemedveten, men ändå egen stil, lite outrageous kläder, men inte alls som vissa som försöker vara så modeextrema att det blir nitar på vartenda klädesplagg.. Snyggt!
Dina outfit-bilder har alltid samma, avlånga form som passar perfekt i bloggen. Använder du dig av någon mall? Eller hur gör du?:)
