Bröllopsflickor
Jul 2008
Jag har på mig en klänning från Forever21 och guldskor från Din Sko. Hade även en kuvertväska i guld/champagne men den syntes inte lika ofta i min hand som accesoaren på bilden =)

Johanna mitt i en move på dansgolvet i sin fina spetsklänning från Vila.
Bröllopet var både vackert och jätteroligt. Jag fällde tårar lite då och då i kyrkan och när det hölls tal. Bruden var så vacker i en klänning som hennes tärna sytt och bruden själv hade sytt tärnornas guldiga snygga klänningar. Önskar att jag också kunde sy fina partyklänningar. Min kille var best man och jag kände mig så stolt när jag fick se honom i sin kostym med röd ros på bröstet. Vilken karl, tänkte jag.
Anyway så var det full fest till klockan två på natten då vi släntrade hemåt med värkande dansfötter, en mage full med baileys o tårta och ett minne för livet.
fin klänning du har
men guud vilkn fin klänning, otroligt
Du var jättefin! Johannas klänning var också snygg. Trevligt att din kille var best man! :)
Snygga klänningar!
Vilken fin klänning!
Din klänning var verkligen superfin, spanade in den förrut och den är en riktigt kap!
Vad härligt det låter! Din klänning är urfin!
Så snygga ni var! Väldigt fina klänningar måste jag säga..
Vilken jättefin klänning du har på dig! Och din kompis har också en snygg klänning måste tilläggas :)
Va fin du var i din klänning!
Hei!
For en fin kjole!Jeg hadde akkurat maken i bryllupet til min venninne i juni.
Jeg er innom bloggen din for første gang i kveld, og du er allerede lagt til som en av mine favorittblogger. Elsker stilen din. en annen ting som også er litt morsomt er at jeg klippet med akkurat sånn som du i januar, så nå har vi ca. like langt hår. Veldig fint å få tips til styling!
åh, vad fina ni är!
Fin du var! kompisen också förresten! :)
Du är superfin i den söta klänningen!
